top of page
ARCHITEKTURA / WNĘTRZA - PROJEKTY I REALIZACJE
PENSJONAT W ZABYTKOWEJ KAMIENICY

Zlecone prace obejmowały pełną obsługę projektową, doradczą i nadzorczą oraz ustalenia konserwatorskie w zakresie przeprowadzenia projektu elewacji zabytkowej kamienicy na starym mieście w Pasłęku. Efektem prac stał się remont całego obiektu, w celu przystosowania go do pełnienia funkcji pensjonatu.

Wykonaliśmy pełną dokumentację projektową oraz wykonawczą, włączając projekty mebli i zabudowy oraz wizualizacje wnętrz. Nadzorowaliśmy również wszystkie prowadzone prace, a także zakupy i dostawy wyposażenia.

Celem naszych starań było uzyskanie maksymalnie dużej przestrzeni i wygody apartamentów mieszkalnych, w ramach dostosowania ich do współczesnych oczekiwań,  z zachowaniem charakteru i klimatu obiektu historycznego.

kotwica kamienica
ZABYTKOWY DWÓR Z XVIII w.

Prace przy projekcie remontu XVIII-wiecznego dworu w miejscowości Dawidy wymagały wyjątkowo wnikliwej analizy tego historycznego miejsca w zakresie zmian zachodzących w jego kilkusetletniej historii, na podstawie nielicznych źródeł archiwalnych i bibliograficznych.

Wiele godzin spędziliśmy, wraz z właścicielem dworu, na poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań, spacerując po magicznym parku okalającym dwór, poddając się działaniu uroków tego miejsca (a może duchów historii). Tworzyliśmy poszczególne elementy projektu krok po kroku, dopracowując każdy najmniejszy detal, aby dwór odzyskał swą dawną świetność.

Zostały wykonane wszystkie potrzebne do przeprowadzenia remontu dokumenty, poczynając od szczegółowej inwentaryzacji, a na projektach wykonawczych detali architektonicznych, drzwi oraz okien wraz z okuciami kończąc.

Dwór, w wyniku przeprowadzonych prac, zyskał zwieńczenie naczółkiem nad ryzalitem od strony północnej, gdzie zostało przywrócone pierwotne główne wejście oraz balkon widokowy od strony południowej. Poddasze zostało doświetlone w formie facjat ustawionych na przemian w osiach i pomiędzy nimi, ze wszystkich stron mansardowego dachu. Wnętrza zostały zaprojektowane w nawiązaniu do barokowej architektury południa Francji.

kotwica Dawidy

BIURO FIRMY INTERMET

Zakres zleconych prac obejmował zaprojektowanie elewacji biura w technologii płyt warstwowych, w połączeniu z aluminiowym systemem kasetonowym oraz stworzenie programu funkcjonalnego wnętrz, ich aranżację, wykonanie wizualizacji i dokumentacji wykonawczej.

Dodatkowo, projekt objął również wybór materiałów wykończeniowych, mebli, armatury i całości wyposażenia, a następnie ich zakup i przekazanie klientowi. 

 

Na każdym etapie realizacji projektu sprawowany był także nadzór autorski nad wykonywanymi pracami budowlanymi i wykończeniowymi.

kotwica Intermet
kotwica Bellamed

SPA BELLAMED

Realizacja projektu spa w elbląskiej klinice Bellamed wymagała od nas stworzenia miejsca pozwalającego na chwilę odpoczynku i wyciszenia, a przy tym przepełnionego ciepłem i nawiązującego swoim charakterem do natury. Dlatego też, przy aranżacji gabinetów zabiegowych, zdecydowaliśmy się na użycie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, takich jak drewno czy kamień.

KAWIARNIA I SALA BANKIETOWA

Projekt zakładał stworzenie, w istniejącym już w momencie realizacji hotelu, miejsca wypoczynku i odprężenia po trudach podróży dla gości obiektu, a także zewnętrznych klientów kawiarni oraz sali konferencyjno-bankietowej. Naszym celem było urządzenie w umiejętny sposób dostępnej przestrzeni parterowej, tak aby nadać jej przytulny, kameralny charakter, odpowiadający planowanej funkcji miejsca.

 

Aranżacja wnętrza kawiarni powstała w oparciu o wykorzystanie materiałów, które w naturalny sposób kojarzone są z wygodą, ciepłem i harmonią istotnymi dla tego typu obiektów.

kotwica Hotelik 51

SALON KOSMETYCZNY

BEAUTY ESSENCE

kotwica Beauty Essence

PROJEKT BUDYNKU MIESZKALNO-GOSPODARCZEGO ORAZ ELEMENTÓW OTACZAJĄCYCH

Projekt budynku mieszkalno-gospodarczego z zapleczem gastronomicznym oraz elementów otoczenia architektury w ścisłej relacji z XVIII-wiecznym dworem. Prace wymagały analizy historycznej miejsca, uzgodnień konserwatorskich oraz uwzględnienia  współczesnych potrzeb użytkowników i założeń inwestorskich.

PROJEKTY I REALIZACJE WNĘTRZ MIESZKALNYCH

GRACZDESIGN architekt WNĘTRZA
GRACZDESIGN architekt WNĘTRZA
GRACZDESIGN architekt WNĘTRZA
GRACZDESIGN architekt WNĘTRZA
GRACZDESIGN architekt WNĘTRZA
GRACZDESIGN architekt WNĘTRZA
GRACZDESIGN architekt WNĘTRZA
GRACZDESIGN architekt WNĘTRZA
GRACZDESIGN architekt WNĘTRZA
GRACZDESIGN architekt WNĘTRZA
GRACZDESIGN architekt WNĘTRZA
GRACZDESIGN architekt WNĘTRZA
GRACZDESIGN architekt WNĘTRZA
GRACZDESIGN architekt WNĘTRZA
kotwica projekty mieszkań
kotwica budynek gospodarczy
bottom of page